Loading color scheme

nav@navionika.com | 02098, Україна, Київ, пр-т Тичини, 4

Бренд-амбасадор Garmin Григорій Сундук про Нью-Йоркський марафон

Перегляди: 2390
З розповіді Григорія ви дізнаєтеся кілька цікавих фактів - в чому особливість Нью-Йоркського марафону, як не запізнитися на старт, як заощадити на їжі, чому Гриша відбирав воду у дітей і багато іншого.

- Нью-Йоркський марафон - це твоя мрія чи плани? Як ти взагалі туди потрапив?

- Це безперечно була мрія. Вперше вона з'явилась у 2016 році. Втілити її у реальність вдалося за допомогою New Balance Україна, які надали допомогу з реєстрацією. За що їм величезне спасибі!

Григорий Сундук біжить NYC Marathon Відомий український ультрамарафонец Григорій Сундук


- Як ти готувався до марафону?

- Якщо чесно, цей рік був дуже насиченим в біговому плані. Зазвичай я пробігаю по 1 марафону в рік, а в цьому їх було, якщо не помиляюся, 3 та плюс 2 ультрамарафона – 500 км до Одеси, а через 2 тіжні - 100 км!

Причому, три марафону я пробіг протягом 40 днів. Я не був упевнений, що мені дадуть американську візу, тому постарався максимально викластися на Білоцерківському марафоні (3:02:56).

Ми прилетіли в Америку за 6 днів до марафону і навіть встигли побігати в декількох штатах - Пенсільванія, Нью-Джерсі та Нью-Йорк. Легко адаптувалися до місцевого часу (різниця у часі з Києвом - 6 годин). Найголовніше - нічого не змінювати перед забігом, будь то екіпірування чи налаштування годинника. Все має бути звичним для вас та відпрацьованим.

Бренд-амбасадор Garmin Григорій Сундук на NYC Marathon Відомий український ультрамарафонец Григорій Сундук


- Що варто знати іноземним учасникам?

- Стартовий номер я отримав в перший день виставки Експо, приуроченої до марафону. Сама виставка проходила з четверга по суботу. Вразила величезна кількість волонтерів та вікон видачі стартових пакетів. Все для того, щоб не доводилося чекати багато часу для отримання заповітного номера. Виявилося, що для запрошених учасників існує окрема зона видачі. Тож ми відчули себе особливими.

В самому пакеті був номер з чіпом, карта з маршрутом забігу, трохи рекламних буклетів і футболка з довгим рукавом, брендована спеціально під захід. Зазвичай особливих проблем з тим, як добиратися на старт, у нас не буває. Але, що стосується Нью-Йорка, є кілька нюансів. Наприклад, у вихідні не всі станції, а то і гілки метро працюють. При реєстрації була можливість вибрати трансфер. У нас був трансфер на паромі, а потім автобус до стартової зони. Нам пощастило, що нас друзі підвезли на машині до парому, тому ми всюди встигли. Звичайно, якщо не знати транспортних особливостей в місті, то можна запізнитися на старт.

Бренд-амбасадор Garmin Григорій Сундук про Нью-Йоркський марафон Відомий український ультрамарафонец Григорій Сундук


- Як біглося?

- Погода була чудова - +10-12˚С.Стартували у першій хвилі о 09:50 разом з біговою елітою. Ми для себе з Льошею (Олексій Кононенко) вирішили для себе, що на цьому забігу ми будемо бігти в своє задоволення, а не на результат, проте часом все одно було важко впоратись зі звичкою «бігти на всі гроші». Іноді доводилося стримувати один одного, щоб не рвонути вперед. Траса була цікавою - на початку забіг на міст, на маршруті два затяжних підйоми, але з невеликим градієнтом. В кінці замрячив легкий охолоджуючий дощик. Я фінішував з результатом 3:28:35, середній темп вийшов 4:48 хв/км.

Більше статистики в моєму профілі Garmin Connect.

Бренд-амбасадор Garmin Григорій Сундук про Нью-Йоркський марафон Відомий український ультрамарафонец Григорій Сундук


- Маючи за плечима декілька марафонів, що ти можеш сказати про особливості Нью-Йоркського марафону?

- По-перше, це мій перший закордонний старт і за щасливим збігом обставин він виявився мейджором*.

По-друге, це нереальна підтримка глядачів. Їх в 2 раза більше, ніж самих учасників, тобто, близько 100 тисяч дорослих з дітьми! Уявіть, що протягом всієї траси тебе постійно хтось підбадьорює! Вони приносять із собою гелі, їжу і воду, щоб роздавати їх марафонців. Я не пив воду на пунктах гідратації. В рази приємніше було брати пляшечку води у дитини, адже їй це було в таку радість.

По всьому маршруту я роздавав уболівальникам high five, чого в принципі, ніколи не робив раніше. Зазвичай на забігу я нічого не помічаю - в думках тільки біг. Тут же я насолоджувався кожною хвилиною, біжав у кайф.

*World Marathon Majors — серія щорічних змагань серед марафонців, яка проводиться з 2006 року. За участь в марафоні спортсмену нараховуються бали. 1 місце - 25 балів, 2 місце - 15 балів, 3 місце - 10 балів, 4 місце - 5 балів, 5 місце - 1 бал. У залік входить потрапляння в першу п'ятірку на наступних марафонах: Бостонський, Лондонський, Берлінський, Чиказький і Нью-Йоркський марафони в 2006-2012 роках, а з 2013 року в серію вступив Токійський марафон. Також бали нараховуються на Олімпійському марафоні і на марафоні в рамках чемпіонату світу. Переможець серії нагороджується грошовим призом у розмірі 500 000 доларів США.