Loading color scheme

nav@navionika.com | 02098, Україна, Київ, пр-т Тичини, 4

Огляд Garmin Instinct від ПростОбзор

Перегляди: 1785
Огляд Garmin Instinct от ProstObzor

У цьому огляді я розповім про нову модель Instinct, яку Garmin випустив у продаж на кінці 2018 року. Поділюся своїм особистим досвідом використання, розповім про свої тренування та поясню, в чому саме відрізняється модель Instinct від іншого відомого годинника Garmin: Fenix, Forerunner, Vivoactive.

З моменту випуску нової моделі Garmin Instinct я скептично ставився до цього годинника. "Ну то й що, ну випустили урізану версію Fenix або Vivoactive в пластмасовому корпусі. Всього то"!, - думав я. Проте, після мого детального знайомства мій скепсис почав поступово спадати. Виявилось, що в цьому годиннику є опції, які відсутні навіть в топових fenix.

Отже, давайте по порядку.Для тестів мені надали модель Garmin Instinct в колірній гаммі Flame Red.

На мій погляд це дуже зручне забарвлення для походів (яскравий колір годинника помітний, впадає у вічі і ви можете бути упевнені що знайдете свій гаджет в траві або на снігу).

Якщо порівняти найпопулярніші та відомі моделі Fenix 5X Plus, Forerunner 645 Music, Vivoactive 3 Music - годинник Instinct знаходиться в середньому ціновому діапазоні Garmin.

Розпаковка Garmin Instinсt, що в коробці?

Комплектація годинника Instinct практично така ж, як і в інших моделей Fenix 5, Vivoactive 3:
 • годинник з силіконовим ремінцем;
 • USB кабель для зарядки та обміну інформацією з ПК;
 • паперові інструкції.

Розпаковка Garmin Instinсt

Змінився лише сам розмір коробки. Тепер коробка зменшилася майже на половину в порівнянні з упаковками від Fenix і Forerunner.

Як завжди, на торцях коробки - фото годинника з різних боків та окрема сторона присвячена скороченій специфікації гаджета.

З добрих новин - Garmin зберіг систему зарядних контактів для Instinct. Такий же тип роз'єму використовувався в нових моделях годинника Garmin Fenix 5, 5S, 5X, 5 Plus, 5S Plus, 5X Plus, Forerunner 945, Vivoactive 3, 3 Music. От же ви можете використати для зарядки Instinct USB кабель від цих моделей.

Зовнішні зміни:

Матеріал Instinct

У цій моделі Garmin відмовився від металу. Корпус зроблений з армованого волокном полімеру. Подібний же матеріал використовувався в моделях Forerunner 935, Vivoactive 3.

Позитивним моментом годинника можна вважати зменшення ваги приладу на руці. Годинник з ремінцем важить 52 грами. Це майже в 2 рази менше від ваги Fenix 5x Plus. Хоча, вага інших моделей Garmin Vivoactive 3, Forerunner 645 була менше десь на 10 грамів.

Порівняння ваги Garmin Instinсt з іншими годинниками
Після постійного носіння Fenix 5x годинник Instinct взагалі не відчувається на руці.

Металевого безеля в годиннику тепер немає. Металевий безель використовувався в fenix, vivoactive 3, Forerunner 645. У Instinct безель годинника досить високий та надійно захищає скло від ушкоджень або бічних ударів, хоча і виконаний з полімеру.

Безель годинника Garmin Instinсt зроблений з полімеру

Скло Instinct

Тепер про скло. У Instinct використовується хімічно зміцнене скло. З приведених для порівняння моделей високоміцне сапфірове скло є тільки у Fenix "п'ятої" серії.

Насічки є на безелі та на корпусі Instinct. Це Північ, Південь та Схід. Їх можна використати для туристичної навігації.

Garmin Instinсt - насічки на безелі

Циферблат годинника Garmin Instinсt

У цій моделі використовується двовіконний циферблат. Одне велике вікно призначене для відображення всієї детальної інформації щодо тренування, меню, інтерфейсу. Маленьке бічне кругле віконце є своєрідним інформаційним індикатором. У ньому відображаються піктограми служб або пунктів інтерфейсу, де ви зараз знаходитеся.

Додатково туди можна додати іншу інформацію для циферблата - дату, пульс, час.

Циферблат годинника Garmin Instinсt
У Instinct немає кольорового циферблату, можна використати тільки монохромні колірні схеми: чорний фон - білі цифри або білий фон - чорні цифри. Спочатку, я був засмучений цим рішенням. Але взимку, у сутінках, я зрозумів - що це найкраще рішення - тепер інформація стала читатися відмінно, навіть без включення підсвічування екрану.

Ви можете запитати мене: "В дорогих моделях годинників з кольоровим екраном дані розрізняються за кольором, а як буде відображатися інформація на чорно-білому екрані Intinct? "

Та дуже просто, наприклад, на графіку пульсу для промальовування кожної зони використовуються градації сірого кольору.

Порівняння відображення графіку пульсу на годинниках Garmin Instinсt та fenix 5x
Розмір годинника в порівнянні з Garmin Fenix 5x Plus трохи менше - на 6 мм по висоті та ширині, та на 2.2 мм по товщині.

Кнопки в Instinct

У годиннику вони не металеві, а пластикові. З рифленням на торцях. Розташування кнопок абсолютно ідентичне з годинником Garmin Fenix, Forerunner.

Кнопки - Garmin Instinсt
Три кнопки з лівого боку циферблату та дві з правого боку. Якщо в Fenix або Forerunner кнопки виступали над корпусом, то в Instinct кнопки правої сторони утоплені в додатковий захист, що виступає, на корпусі годинника.

Порівняння кнопки Garmin Instinсt і fenix 5x
З особистих відчуттів:
Мені було проблематично затриматися пальцем на кнопці Start або Back. Хоча таке рішення може виключити випадкові натискання під час тренувань без включення блокування.


Натискання на кнопках відбувається м'яко та чітко. Не забудьте, що в налаштуваннях більшості моделей Garmin в меню можна додати вібро-відгук або звукове підтвердження для контролю натискання.

У цьому годиннику додалися нові написи на безелі. Хоча половина з них перейшла з інтерфейсу годинника Fenix. Тепер назви кнопок розміщуються в два яруси:
 • Верхній ярус на полімерному безелі.
 • Нижній ярус під склом, біля циферблату.

Написи на безелі годинника Garmin Instinсt
З лівого боку циферблата:
 • Ctrl\Light - Виклик меню управління
 • Menu\Up – Виклик меню
 • ABC\Down – напис вказує на запуск Альтиметра, Барометра, Компаса (від англійських скорочень Altimeter, Barometer, Compas)

З правого боку:
 • GPS – ця кнопка використовується для старту тренування, а довге натиснення викликає GPS для збереження поточного розташування власника годинника
 • SET\Back - для налаштування таймерів, будильника, часу сходу та заходу сонця або вихіду з меню

Загалом функціонал роботи кнопок аналогічний із старшими та дорожчими моделями Fenix, Forerunner 935, 645.

Кнопки будуть корисні вам для управління годинником у поганих погодних умовах (вода, дощ, сніг), під час роботи з годинником на ходу (під час пробіки, під рукавом не дивлячись).

Ремінець Instinct

В Garmin Instinct використовується силіконовий ремінець шириною 22 мм з двома фіксувальними скобами. Одна скоба наскрізна, через неї проходить ремінець, друга - з додатковим фіксатором. Аналогічно як і у fenix, Forerunner.

Ремінець м'який, приємний на дотик. Згинається на руці комфортно та зручно.

Погана новина - від початку, в самій моделі Instinct НЕ поставляється швидкознімний ремінець Garmin QuickFit, хоча ширина ремінця годинника стандартна - 22 мм. В Instinct один силіконовий постійний ремінець, який йде в комлектації годинника. У годиннику немає можливості швидкого розбирання кріплення ремінця, як це було в старіших моделях Fenix 3/ 3 HR за допомогою болтиків та викруток.

Ремінець Garmin Instinсt
Загалом, якщо ви захочете перейти на цю систему, то вам доведеться за допомогою металевих булавок розібрати стандартний ремінець, щоб дістатися до кріпильних шпильок на боках корпусу годинника.

Заміна ремінців Garmin Instinсt

Оптичний датчик пульсу

Оптичний датчик пульсу тут такий самий, як і в моделях 2018 року.

Оптичний датчик пульсу Garmin Instinсt
Особливо порівнювати його роботу з іншими моделями Garmin немає сенсу. Єдине скажу, що для динамічних навантажень краще використати нагрудні пульсометри.

Для порівняння, провів тренування CrossFit (AMRAP 20) з вбудованим датчиком пульсу в годиннику Instinct. В цей же час на мені був нагрудний пульсометр Garmin HRM-Tri, який передавав дані пульсу на годинник Fenix 5x.

Різницю показників пульсу можете побачити на порівняльних графіках.

Різницю пульсу можна побачити на порівняльних графіках

При вимірюванні динамічно різких навантажень (CrossFit, AMRAP 20) вбудований оптичний датчик HR буде запізнюватися в порівнянні з нагрудним пульсомером HRM. При зменшенні інтенсивності навантаження, коли пульс буде зменшуватися - вимірювані значення будуть практично збігатися.

Зазначу, що особливість з запізненням вимірювання пульсу при різких навантаженнях є у всіх топових моделях (Fenix, Forerunner). Не вважайте, що це властиве тільки годинникам Instinct. Саме тому, в усіх моделях годинників Garmin завжди віддає пріоритет щодо показників пульсу саме до підключеного кардіо-ременя, якщо в годиннику вже є вбудований HR датчик.

Вбудований оптичний датчик пульсу корисніший для виміру пульсу в стані спокою (сон). Опція виміру пульсу в стані спокою є присутньою в усіх дорогих моделях годинників Garmin.

До речі пульс у годиннику вимірюється постійно, тобто 24 години на добу. Також зміни пульсу відображаються в Панелі Веб-сервісу Garmin Connect.

Датчики Garmin Instinct

Вбудовані датчики:

Вбудовані датчики Garmin Instinct
 1. Годинник підтримує супутникові системи навігації GPS, GLONASS, Galileo, як і більш дорожчі моделі.
 2. Вбудований оптичний датчик пульсу є - про нього я вже казав!
 3. Барометр та Альтиметр - є. Барометричний альтиметр - це цікавий датчик. Майте на увазі, що зв'язка барометр + альтиметр не означає, що на виході отримаєте завжди 100% точність висот до метра. Висота вимірюється за рахунок показань барометра. Використання тиску як інструменту виміру буде вносити певну похибку. Це буде різниця від еталонної висоти десь від 2 до 10 метрів.

Барометричний альтиметр Garmin Instinct

Тест альтиметра годинника Garmin Instinct

Я провів тест роботи альтиметра. Методика тесту наступна:

Виставляю контрольну висоту по точках на початку маршруту. Це була висота 354 м. Проходжу маршрут 1,6 км. з перепадом висот від 354 м до 329 м і повертаюся на початкову точку. В теорії висота фінішу повинна збігатися з висотою старту, тобто 354 м. У Garmin Fenix ​​5X різниця висот після проходження маршруту = 4 м. Для Garmin Instinct різниця склала 3 метри.

 1. Електронний компас - є. Отже ви готові до навігації!

Електронний компас Garmin Instinct
 1. Акселерометр - звичайно ж є. Ну як же без нього - хто ж рахуватиме ваші кроки, гребки, рухи в годиннику?
Акселерометр Garmin Instinct
 1. Термометр - доданий в годинник. Можете подивитися зовнішню температуру в меню годинника. Тим не менш, якщо ви хочете якісні дані щодо температури - рекомендую використовувати зовнішній датчик вимірювання температури Garmin Tempe.

Яких датчиків немає в Garmin Instinct?

У нових серіях fenix 5x Plus був доданий датчик - пульсоксиметр (Pulse Ox). Він використовується для визначення насичення киснем крові спортсмена в горах та визначення рівня адаптації під час підйому на висоту. У Garmin fenix 5x Plus ви побачите спеціальний червоний оптичний сенсор поряд із звичайним зеленим датчиком пульсу. У годиннику Garmin Instinсt цього сенсора немає.

Зовнішні датчики:

Розпочну з найпопулярніших зовнішніх датчиків для усіх спортсменів.
 1. HRM – нагрудні датчики серцевого пульсу.
Офіційно, на сайті Garmin повідомляється про підтримку тільки 2 пульсометрів - це старі моделі HRM, HRM-Premium. Garmin HRM я взагалі не використовую у своїх тренуваннях. Дуже проблематично тренуватися в майже пластмасовому нагрудному ремені. А ось старий та перевірений датчик Garmin HRM-Premium якраз підійшов для тренувань в залі та під час тривалих походів. Ремінець м'який, еластичний, зручно прилягає та охоплює тіло.

Я вірю прес-релізам але, все ж вирішив перевірити підключення інших пульсометрів. І, о диво!

Всі нові нагрудні ремені HRM-RUN для бігу, HRM-Tri для тріатлону, HRM-Swim для басейнів без проблем підключилися до годинника Garmin Instinсt.

Нагрудні датчики серцевого пульсу для Garmin Instinct
Провів тестові пробіжки з ременями. Як і очікувалося - годинник може прочитувати пульс з ременів, але ось додаткові бігові метрики, які можна записати за допомогою нагрудних датчиків HRM-RUN, HRM-Tri - НЕ записуються.

Облік частоти кроків відбувається самим годинником.

Якщо ви все ж захочете підключити кардіо-ремінь HRM-RUN до Instinct, то після пробіжки ви не отримаєте: Довжину кроку, Частоту кроків, Вертикальні коливання, Розподіл часу контакту з землею. Та якщо ці показники для вас не критичні - можете дивитися тільки на частоту пульсу, яку передає ремінь. В цьому випадку пульс буде тут правильніший, ніж отриманий через вбудований оптичний датчик.

Я вирішив на цьому не зупинятися та спробував підключити Bluetooth ремінь SUUNTO Smart Sensor - і тут знову сюрприз! Годинник без проблем знайшов ремінь та додав його у свій список налаштувань.

Як же це може бути? Невже технологія Bluetooth Smart "підпільно" підтримується годиниками Garmin Instinct? Я навіть не знаю що сказати. Адже інформації про цю можливість на сайті виробника не було.

Далі я вирішив спробувати підключити Bluetooth крокомір стороннього виробника. І тут знову сюрприз! Bluetooth крокомір годинник знайшов, визначив та підключив датчик.

Природно що і інші додаткові "рідні" датчики Garmin у мене підключилися до годинника без проблем.

 1. Це крокомір Garmin FootPod, який працює на протоколі ANT+.
 2. Зовнішній датчик виміру температури Garmin Tempe.
 3. Ще одна приємна новина для велосипедистів - ви зможете підключити вело-датчики швидкості та каденса до годинника.
 4. Є можливість підключити та управляти 360 градусною екшн-камерою Garmin Virb 360. 
 5. Є ще можливість підключення до годинника супутникового комунікатора-навігатора InReach.

Із зовнішнім виглядом, зовнішніми та внутрішніми датчиками ми розібралися. А що там усередині годинника?

Акумулятор годинника Garmin Instinct.

Зазвичай, я намагаюся перевіряти та тестувати роботу акумулятора годинника в різних режимах. Але тут, уперше, я зіткнувся з одним нюансом. У годиннику Garmin Instinct НЕМАЄ ПІДТРИМКИ каталогу Connect IQ. Тобто увесь багатий та різноплановий діапазон дата-полів, віджетів, додатків, циферблатів не можливо завантажити в годинник. Гаразд, я розумію, що годинник йде із специфічною схемою та формою дисплея, але хоч підтримку дата-полів можна було б додати!

Хоча, якщо ви не бажаєте мудрувати з тонким налаштуванням активностей, відображенням полів і циферблатів - ця інформація для вас буде не критична. Особисто для мене - факт відсутності Connect IQ є досить великим мінусом годинника.

Саме тому я не зміг встановити дата-поля для відстеження рівня заряду акумулятора. Взагалі, навіть в різних видах циферблату я не зміг побачити відсоток заряду годинника.

Тому доводиться задовольнятися тим, що говорить нам виробник:
 • Режим розумного годинника - 14 днів.
 • Режим GPS - 16 годин.
 • Економ режим забігів UltraTrac - 40 годин.

Режим розумного годинника Garmin Instinct

Режим GPS Garmin Instinct

Програмне забезпечення годинника Garmin Instinct

Інтерфейс годинника Instinct практично співпадає з дорожчими моделям fenix 5 Plus, Forerunner 645\945, vivoactive 3, 3 Music. Загалом, схема розміщення елементів інтерфейсу практично один в один за винятком колірної схеми.

Інтерфейс Garmin Instinct
Але у зв'язку з тим, що в Instinct Garmin прибрав підтримку каталогу Connect IQ, все що ви можете міняти в годиннику - це тільки ті елементи, які є в годиннику від початку. Це стосується налаштувань циферблатів. Тепер ви не зможете встановити нові циферблати сторонніх розробників, а тільки модифікувати відображення інформації (позиції, елементи, кількість) на попередньо встановлених.

Варіанти циферблата годинника Garmin Instinct
Так само і з налаштуванням дата-полів для тренувань. Максимум що можливо - це додавання полів зі списку, який вже є в годиннику або модифікація вже існуючих розкладок полів. Через особливість побудови дисплея годинника (тепер він складається з двох зон), при зміні дата-полів, вам треба вибирати в якому екрані показувати дата-поле: великий екран або малий.

Спортивні програми

Для вашого зручного ознайомлення зі списком із 32 активностей я розбив тренування за типами:

БІГ
 1. Біг
 2. Біг по пересіченій місцевості
 3. Біговий тренажер
 4. Бігова доріжка

ВОДНИЙ СПОРТ
 1. Плавання в басейні
 2. Відкрита вода
 3. Каяк
 4. Падлбординг
 5. Веслування
 6. Грібний тренажер
 7. Судно

ВЕЛО
 1. Велосипед
 2. Велотренажер
 3. Гірський велосипед

СПОРТЗАЛ
 1. Кардіо
 2. Силові тренування
 3. Йога
 4. Еліпсоїд
 5. Степпер
 6. Ходьба сходами
ТУРИЗМ
 1. Похід
 2. Ходьба
 3. Навігація
 4. Слідуйте за мною
 5. Проекція маршрутної точки

ЗИМОВИЙ СПОРТ, ГОРИ:
 1. Скелелазіння
 2. Гірські лижі
 3. Сноуборд
 4. Лижі

Що прибрали в годиннику з тренувань:

Аналітична інформація:
 1. Поле VO2max.
 2. Статус тренування.
 3. Тренувальне навантаження.
 4. Ефект тренування (аеробний, анаеробний).
 5. Мультиспортивні активності.
 6. Створення дистанції Туди-назад (біг, вело).
Чого немає в даних щодо пульсу:
 1. Можливість запису пульсу під час плавання (навіть з підключенням спеціального нагрудного пульсометра для басейнів Garmin HRM-Swim або Garmin HRM-Tri).
 2. Прибрали Тест Варіабельності Серцевого Ритму.
 3. Відсутній час відновлення після тренування.

БІГ в годиннику Garmin Instinct:

Немає додаткових бігових метрік, які дають нагрудні ремені Garmin HRM-RUN, HRM-Tri та бігової динаміки.
 1. Вертикальні коливання тулуба.
 2. Час контакту із землею.
 3. Довжина кроку
 4. Ваш стан продуктивності (після 6-20 хв. бігу, порівнює ваш стан в реальному часі з вашим середнім рівнем підготовки)
 5. Пороговий рівень Лактату.
 6. Немає прогнозу тренування по дистанціях 5, 10 км, полумарафон, марафон.
Які тренування для бігу залишилися?
Дистанція з урахуванням даних GPS, час та темп.

Активність Гольф в годинниках Garmin Instinct відсутня.

Туризм, Навігація в годиннику Garmin Instinct

Туризм, Навігація в годиннику Garmin Instinct
Векторних карт, як і в годинниках fenix 5x, fenix Plus 5/5S/5X звичайно ж тут немає. Я кажу саме про кольорові топо-карти, які почав додавати Garmin в серію fenix 5x, потім в усі годинники fenix Plus.

По рівню роботи з навігацією Garmin Instinct практично повторює функціонал Garmin fenix 3, 3HR. Це установка маршруту та опція засікти напрям (Sight N'Go, відстежування руху по курсу).

Туризм, Навігація в годиннику Garmin Instinct
 • Навігація між точками;
 • Є можливість підключення годинника до програми Garmin BaseCamp, прокладання та додавання маршрутів, точок інтересу (POI);
 • Відстеження руху по дистанції;
 • Навігаційний ланцюжок в процесі проходження маршруту;
 • Назад до початку (TrackBack);
 • Профіль висот по маршруту;
 • Зміна тиску та Повідомлення про шторм;
 • Вертикальна швидкість для походів у горах;
 • Підтримка GPS координат (що правда їх тут дуже мало - hddd mm' ss.s", Датум WGS 84, Сфероїд WGS 84);

Годинники Instinct сумісні з програмою картографії Garmin BaseCamp. Ви можете створювати треки, додавати точки, накладати треки на карти. Але хотів би нагадати ще раз, що карт в Instinct немає. Ви можете тільки подивитися ваші маршрути на карті в програмі BaseCamp.

Garmin Instinct - Garmin BaseCamp

ВЕЛО в годинниках Garmin Instinct

 1. Не підтримуються датчики Varia (задній радар, фари, дисплей для вело-шолома)
 2. Годинник Instinct не товаришує з датчиками потужності. Залишаються тільки датчики швидкості і\чи каденса.
ВЕЛО в годинниках Garmin Instinct

Плавання з годинником Garmin Instinct

Підтримуються 2 типи тренувань: плавання у басейні, відкрита вода.

Для запису тренувань використовується вбудований в годинник акселерометр для закритих басейнів та GPS для плавання у відритій воді. Майте на увазі, що вбудований акселерометр враховуватиме гребки рук у воді, а не рух ніг.

Плавання з годинником Garmin Instinct
У заняттях підтримуються метрики з плавання: довжина басейну, дистанція, темп, лічильник гребків та калорії

Є визначення типів плавання : кроль, спина, брас, батерфляй.

Плавання з годинником Garmin Instinct

Нагадую, що підключення усіх типів нагрудних пульсометрів (Garmin HRM-Tri, HRM-Swim) для запису пульсу під час плавання не підтримуються. Вбудований датчик пульсу в годиннику також не працює у воді.

Запуск будь-якого тренування працює абсолютно аналогічно іншим моделям Garmin:
 1. Натискаємо кнопку Start. У Instinct кнопка знаходиться біля напису GPS.
 2. Прокручуємо потрібне тренування.
 3. Натискаємо кнопку Start (GPS) ще раз. При цьому годинник шукає підключені зовнішні та внутрішні датчики. Підключені датчики показуються постійною піктограмою, датчики в пошуку блиматимуть, поки не знайдуться.
 4. Коли датчики (Пульс, GPS, крокомір, або ще інший) підключилися можете починати запис тренування ще одним натисненням на кнопку Start (GPS).
Запуск тренування Garmin Instinct
Все, тренування почато, йде запис. Ви провели тренування, а тепер треба синхронізувати годинник з веб-сервісом Garmin Connect.


Тренування - Garmin Instinct

Робота з програмним забезпеченням (ПК, смартфон)

Ви можете підключати годинник через USB кабель до ПК щоб синхронізувати годинник або працювати з ним за допомогою програми Garmin Express.

Враховуючи той факт, що годинник не підтримує роботу з каталогом Connect IQ з програми вилучена секція "Додаток". Максимум що ви зможете - це оновлювати прошивку та синхронізувати тренування.

Garmin Express - Garmin Instinct
Годинник Instinct дозволяє працювати з навігацією та туризмом на рівні Garmin Fenix 3, 3HR. Тому логічною стала можливість роботи з програмою Garmin BaseCamp.

Ця програма дозволяє вам створювати точки інтересу, прокладати маршрути в картах для ваших майбутніх подорожей та синхронізувати цю інформацію з годинником.

Garmin BaseCamp
Оригінальний текст: prostobzor.com