Loading color scheme

nav@navionika.com | 02098, Украина, Киев, пр-т Тычины, 4

Верховная Рада обязывает суда внутреннего плавания быть оборудоваными системами АИС

Просмотров: 49
Недавно Верховная Рада Украины поддержала проект Закона «О внутреннем водном транспорте» (№1182-1-д), определяющий правовые, экономические и организационные основы деятельности внутреннего водного транспорта. Согласно новым постановлениям, для судов внутреннего плавания в дальнейшем будут действовать обязательные технические требования по их оборудованию системами для автоматической идентификации АИС, а также указанным радиооборудованием и оборудованием для обеспечения перевозки маломобильных групп населения.

Верховная Рада обязывает суда внутреннего плавания быть оборудованы системами АІС

СТАТТЯ 29. ІДЕНТИФІКАЦІЯ СУДЕН ВНУТРІШНЬОГО ПЛАВАННЯ

1. Ідентифікація судна внутрішнього плавання здійснюється за назвою та унікальним європейським ідентифікаційним номером судна, які присвоюються і наносяться на судно у порядку, встановленому центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері внутрішнього водного транспорту, відповідно до міжнародних договорів України та з урахуванням вимог законодавства ЄС.

2. Судну, обладнаному засобами зв’язку, присвоюється позивний сигнал та ідентифікаційний номер судової станції морської рухомої служби.

3. Вихід у рейс судна внутрішнього плавання, не зареєстрованого у встановленому порядку або з відключеним чи несправним обладнанням для автоматичної ідентифікації судна, або з внесеними до такого обладнання недостовірними даними, – у розмірі 5 тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

РОЗДІЛ XII

ПРИКІНЦЕВІ ТА ПЕРЕХІДНІ ПОЛОЖЕННЯ

1. Цей Закон набирає чинності з 1 січня 2022 року, крім абзацу третього частини п’ятої статті 26, статті 55, частини третьої статті 59, пункту 6 частини першої та частини другої статті 74, які набирають чинності через три роки з дня опублікування цього Закону.

3. На українських суднах внутрішнього плавання, зареєстрованих у Державному судновому реєстрі України до набрання чинності цим Законом, до 31 грудня 2035 року допускається відсутність свідоцтва судна внутрішнього плавання, за умови наявності чинного класифікаційного свідоцтва.

До моменту вступу в силу частини першої статті 9 цього Закону фінансування від дня його опублікування, частин третьої - сьомої статті 26, які набирають чинності через 2 роки з дня його опублікування та статті 57, яка набирає чинності через 3 роки з дня його опублікування.

1.1 Тимчасово, з дня набрання чинності цим Законом по 01 січня 2025 року, каботажні перевезення вантажів між річковими портами (терміналами), можуть вільно здійснюватися іноземними суднами у разі поміщення їх у митний режим тимчасового ввезення з умовним частковим звільненням від оподаткування митними платежами згідно митного законодавства України.

Подробнее о проекте Закона №1182-1-д