Loading color scheme

nav@navionika.com | 02098, Україна, Київ, пр-т Тичини, 4

Огляд Garmin fenix 3 від DC Rainmaker. Закінчення

Перегляди: 880

Точність прийому GPS-сигналів

Garmin fenix 3 - Точність GPS

GPS-навігатор Garmin fenix 3 підтримує систему GLONASS, завдяки якій швидкість і точність прийому GPS-сигналів помітно зростає. За точністю визначення місцезнаходження fenix3 знаходиться на одному рівні з FR 920XT і Suunto Ambit3, а з ними у мене жодного разу не виникало проблем.

У своїх оглядах я намагаюся оцінювати точність GPS з практичної точки зору. Я перевіряю, наскільки точно прилад складає трек за моїм фактичним маршрутом, а також порівнюю загальну відстань з декількох приладів. Як правило, я бігаю і катаюсь на велосипеді з 2-5 пристроями одночасно. Мені здається важливим порівнювати декілька різних пробіжок, навіть на одному маршруті, оскільки результати часто зумовлені впливом факторів навколишнього середовища та положенням тіла. Як результат, показники з лівого і правого зап'ястя можуть відрізнятися, в залежності від того, як ваше тіло впливає на прийом сигналів GPS. У більшості випадків відмінності незначні, але іноді можуть бути досить помітні.

Оцінюючи точність GPS, переконайтеся, що знаходитеся в режимі супутників, а не карти. Карти погано відображають інформацію по треку, супутники роблять це набагато точніше. Карта може показати, що ви йдете по воді, в той час як супутники покажуть, що ви йдете вздовж русла річки. Також слід враховувати обмеженість GPS-навігаторів споживчого класу, для яких характерні неточності +/- 3 м.

За замовчуванням, GLONASS в моделі fenix 3 неактивний. Активувати його можна натиснувши на кнопку «Налаштування» - Меню налаштувань – Система – GLONASS – Увімк. Але майте на увазі, що це вплине на заряд батареї. Деякі користувачі стверджують, що з активним GLONASS у пристроях на зразок FR920XT трохи падає точність визначення місцезнаходження (GPS). Отже, якщо у вас раптом виникають проблеми з GPS - спробуйте відключити GLONASS. І переконайтеся, що увімкнений щосекундний запис, інакше кути вашого маршруту будуть зрізані.

В цілому ж, на мене справила враження якість роботи GPS і GLONASS в годиннику fenix 3. Випробування я проводив в наступних локаціях: США, Канада, Франція, Великобританія, Ірландія, Південна Африка, Туреччина, Іспанія та Нідерланди. З усіма результатами можна детально ознайомитися в моєму акаунті Strava. На жаль, Strava досі не оновив поле назви пристроїв, через що fenix 3 відображається як FR920XT. Але не хвилюйтеся: усі файли, які я вивантажив в Strava починаючи з кінця січня відносяться до fenix 3 (крім тих, де вказаний Garmin Edge).

Сумісність з Garmin Connect IQ

Garmin fenix 3 - Сумісність з Garmin Connect IQ

Спортивний годинник fenix 3 підтримує платформу Garmin Connect IQ – новий магазин-додаток для пристроїв Garmin на зразок Google Play або Apple Store.

Дана платформа містить наступні типи даних:
  • Циферблати
  • Поля даних
  • Віджети
  • Додатки
При цьому, в асортименті наявні як гармінівські додатки, так і сторонні. Поля даних Connect IQ можна встановити на будь-які існуючі сторінки відразу після завантаження в годинник.

Garmin fenix 3 - Поля даних Connect IQ

Циферблати змінюються аналогічно. Але головні переваги Connect IQ розкриваються в її віджетах і додатках. Завдяки даній платформі вам стали доступні круті, логічно продумані програми із повноцінним зворотнім зв'язком та інструкціями. Наприклад, там є додаток, що надає навігаційні підказки від повороту до повороту:

Garmin fenix 3 - Connect IQ - Додаток

Деякі базові функції fenix 3 інженери Garmin вирішили замінити на віджети Connect IQ. Наприклад, такі функції, як «Полювання та риболовля» та «Сонце і місяць» були доступні в ранніх моделях fenix 1 і fenix 2 від самого початку, а тепер це віджети Connect IQ. Виглядають вони ось так:

Garmin fenix 3 - Connect IQ - Віджети

Garmin fenix 3 - Connect IQ - Віджети

Ще один цікавий додаток Connect IQ називається Sky Watch. Він дозволяє подивитися розташування сузір'їв, планет сонячної системи і місяця (разом з фазами), по мірі того, як ви переміщуєтеся разом з годинником. Досить захопливе видовище.Синхронізація зі смартфоном

Garmin fenix 3 може синхронізуватися з мобільним додатком Garmin Connect на сумісному смартфоні. Для синхронізації з телефоном і подальшого вивантаження тренувань або маршрутів в Garmin Connect, а також для отримання смарт нотифікацій потрібен телефон з підтримкою Bluetooth Smart.

Garmin fenix 3 - Синхронізація зі смартфоном

На відміну від моделей fenix 1 і fenix 2, годинник fenix 3 вміє синхронізуватися з телефоном при одночасному використанні ANT+. Відповідно, у вас більше не буде обмежень на одночасне використання датчиків і функції Live Tracking, як це було раніше.

Батарея при використанні Bluetooth Smart стала використовуватися набагато економніше, дозволяючи феніксу протриматися довше до повторної підзарядки. У fenix 1/fenix 2 це був день або два, а тепер можна розраховувати на 1-2 тижні безперервної роботи, в залежності від того, як часто ви використовуєте GPS для тренувань. Для нотифікацій можна встановлювати вібрацію або звуковий сигнал і додаткові налаштування. Наприклад, ви можете відключити повідомлення на час тренувань.

Garmin fenix 3 - Синхронізація зі смартфоном

Сповіщення відразу ж з'являються на екрані fenix 3, часто ще до того, як вони надходять на телефон (що вельми вражає). Через деякий час сповіщення зникають, але їх все одно можна переглянути, перейшовши у віджет нотифікацій. Зробити це можна, натиснувши на кнопку вгору/вниз.

Garmin fenix 3 - Синхронізація зі смартфоном

Детальну інформацію з повідомлень, що надійшли, можна переглянути в будь-який момент.

Garmin fenix 3 - Синхронізація зі смартфоном

Зверніть увагу, що за нотифікації відповідає центр сповіщень вашого IOS або Android-смартфона. Отже, це не Garmin вирішує які повідомлення показувати, а які ні: це залежить від налаштувань вашого телефону.

Я вирішив зробити невеличке відео, щоб наочно показати вам, як працюють вхідні повідомлення і сама функція нотифікацій.Окрім смарт сповіщень, додаток Garmin Connect Mobile буде автоматично завантажувати виконані тренування відразу ж після їх збереження, за умови, що ваш телефон знаходиться в зоні інтернет покриття. Телефон з мобільним додатком також використовується для завантаження маршрутів (я розповідав, як це робиться, у розділі «Навігація»), а також ваших кроків і даних сну.

Традиційно, fenix 3 підтримує функцію Live Tracking. За допомогою вашого телефону вона передає дані вашого поточного місцезнаходження і подальші треки на спеціальний веб-сайт, який можуть переглядати ваші рідні, друзі та інші зацікавлені особи.

Garmin fenix 3 - функція Live Tracking

ANT+ дані теж будуть відображатися на цьому сайті.

Garmin fenix 3 - функція Live Tracking

Перевага функції Live Tracking над звичайним додатком для мобільного телефону полягає в економії заряду телефону, оскільки GPS у даному разі працює безпосередньо на fenix 3. Всі, хто коли-небудь використовував GPS на телефоні, знають, як швидко він саджає батарею.

Нарешті, fenix 3 є першим «розумним» пристроєм від Garmin, який навчився «пам'ятати» сполучення з телефоном упродовж усього часу. 

Помилки та несправності

Garmin fenix 3 - баги

Дивовижно, але fenix 3 вийшов майже ідеальним пристроєм, який не має помилок в принципі. Я зміг помітити лише кілька дивних речей, більшість з яких були виправлені, ще до того, як я про них повідомив. Жодних повторюваних багів, здатних зупинити роботу пристрою, я не знайшов.

Як я вже говорив вище, кілька дивних речей були виявлені мною на виробничих версіях fenix 3. В першу чергу це стосується функції Live Tracking: на деяких сесіях, користувачі, що спостерігали за мною, отримували дані в незвичному форматі. Але інформація, яка записувалася і яку бачив особисто я, була абсолютно точною.

Також можна відзначити несуттєві відмінності у даних маршруту з Garmin Connect: в файлі дистанція становила 14,9 милі, а насправді я пробіг 14,6 милі. Розбіжності в даних склали близько 1/3 милі. Що стало причиною цієї помилки, до кінця неясно. Це може бути недоглядом як fenix 3, так і планувальника маршруту Garmin Connect.

Траплялося, що у fenix 3 виникали труднощі з розпізнаванням темпу з файлів Garmin Connect, але, знову ж таки, це могло статися через те, що Garmin Connect неправильно їх відправив.

Нарешті, пристрій іноді перезавантажується при зміні полів даних під час налаштування вимірювача потужності. Garmin запевняє, що даний баг буде виправлений у найближчому оновленні. Інших довільних перезавантажень я не помічав.

Якщо говорити про точність прийому GPS, то тут все просто чудово.

Те саме стосується втрат в даних: ніяких проблем ні в одному з наданих мені пристроїв.

Деякі користувачі помітили скорочення дистанції маршруту (обрізання кутів) в GPS-годиннику fenix 3. Щоб прояснити ситуацію, я зв'язався з керівником виробничого напрямку fenix 3, а також PR-відділом Garmin. Мій запит стосувався скорочення маршрутів під час пробіжок або велозаїздів по лісистій місцевості, часто пов'язаного зі зміною напрямку або різкими підйомами/спусками.

Я отримав таку відповідь від Garmin: «Ми поінформовані про наявність проблеми і працюємо над її вирішенням. Це першочергова задача для команди Garmin. Як тільки ця помилка буде усунена в оновленні, ми відразу ж повідомимо користувачів». На сьогоднішній день розробники не можуть говорити про конкретні строки вирішення проблеми, але стверджують, що інженери Garmin активно над нею працюють.

Що купувати: fenix 3, Forerunner 920XT або fenix 2?

Що купувати: Fenix 3, Forerunner 920XT чи Fenix 2?

З дня виходу fenix 3 мені постійно задають одне й те саме питання: "Що ж все-таки краще - fenix 3 чи Forerunner 920XT? І наскільки сильно модель fenix 3 відрізняється від fenix 2?"

Щоб прояснити для себе це питання, в першу чергу вам слід знати, що fenix 3 базується на тій же програмній платформі, що і FR920XT. По суті, це той же FR920XT, але з деякими доповненнями. І все ж, один нюанс може спонукати окремих користувачів зробити свій вибір на користь FR920XT. Я говорю про спеціальний набір інструментів Quick Release Kit, який чомусь не додали в комплектацію fenix 3. Для триатлетів наявність даного комплекту має велике значення.

Плюс, комусь може більше подобатися квадратна форма Forerunner 920XT (квадратний екран дозволяє відображати дані більшим шрифтом, а округла форма зрізає його площу). Якщо говорити конкретно про відмінності між fenix 3 і fenix 1/fenix 2 – вони є. Здебільшого незначні, але для когось навіть незначні особливості можуть бути важливими.

Я склав таблицю, в якій представлені усі характеристики fenix 3, fenix 2 і Forerunner 920XT.

Функції fenix 3 fenix 2/Fenix 2 SE Forerunner 920XT
GPS функціонал Так Так Так
Передача даних USB/Bluetooth Smart/WIFI USB/Bluetooth Smart USB/Bluetooth Smart/WIFI
Водонепроникність Так - 100м Так – 50м Так – 50м
Строк роботи батареї (з GPS) До 50 годин в режимі GPS 50 годин До 40 годин в режимі GPS
Запис інтервалів 1 сек або розумний режим 1 сек або мінливий показник 1 сек або розумний режим
Завантаження попереднього положення супутників на ПК Так Так Так
Швидкий прийом супутникових сигналів Відмінно Відмінно Відмінно
Сповіщення Вібро/звукові/візуальні Вібро/звукові/візуальні Вібро/звукові/візуальні
Потужність підсвітки підсвітки Відмінно Відмінно Відмінно
Можливість завантажувати користувацькі додатки Так Ні Так
Трекер активності Так Ні Так
З'єднання/підключення fenix 3 fenix 2/Fenix 2 SE Forerunner 920XT
Підтримка ранніх версій Bluetooth (до 4.0) Ні Ні Ні
Bluetooth Smart (4.0+) Так Так Так
Нотифікації зі смартфону (повідомлення, дзвінки та ін.) Так Так Так
Live Tracking Так Так Так
Екстрений виклик/SOS-повідомлення (з годинника в контакти) Ні Ні Ні
Вбудований чіп стільникового зв'язку (без телефону) Ні Ні Ні
Велоспорт fenix 3 fenix 2/Fenix 2 SE Forerunner 920XT
Призначений для велоспорту Так Так Так
Сумісність з вимірювачем потужності Так Так Так
Налаштування вимірювача потужності /калібрування Так Так Так
Оцінка тренувального стресу (TSS)/потужність (NP)/фактор інтенсивності (IF) Так Так Так
Сумісність зі спідометром, датчиком каденції Так Так Так
Интегровані сегменти Strava Ні   Ні
Біг fenix 3 fenix 2/Fenix 2 SE Forerunner 920XT
Призначений для бігу Так Так Так
Сумісність з крокоміром (для бігових тренажерів) Так Так Так
Бігова динаміка (вертикальні коливання, час контакту з землею і т.д.) Так Так Так
Оцінка VO2max Так Так Так
Прогноз змагань Так Так Так
Рекомендації по відновленню Так Так Так
Режим Біг/Хода Так Так Так
Плавання fenix 3 fenix 2/Fenix 2 SE Forerunner 920XT
Призначений для плавання Так Так Так
Режим «Плавання у відкритій воді» Так Так Так
Відстеження дистанції в приміщенні/кіл Так Так Так
Запис частоти пульсу під водою З HRM-TRI/HRM-Swim Ні З HRM-TRI/HRM-Swim
Показники плавання у відкритій воді (гребки і т.д.) Так Так Так
Показники плавання в басейні (гребки і т.д) Так Так Так
Режим вправ Так Так Так
Функція AutoPause Ні Ні Ні
Зміна розмірів басейну Так Так Так
Мін/Макс довжина басейну 17м/18 ярдів до 150м/ярдів 18м/20 ярдів до 150м/ярдів 17м/18 ярдів до 150м/ярдів
Можливість налаштовувати поля даних Так Так Так
Зміна ярдів на метри Так Так Так
Вимірювання даних на окремих ділянках Так Так Так
Сповіщення в басейні Так Так Так
Триатлон fenix 3 fenix 2/Fenix 2 SE Forerunner 920XT
Призначений для триатлону Так Так Так
Режим «Мультиспорт» Так Так Так
Тренування fenix 3 fenix 2/Fenix 2 SE Forerunner 920XT
Створення/дотримання тренувань Так Так Так
Функція інтервалів на пристрої Так Так Так
Календар тренувань Так Так Так
Функції fenix 3 fenix 2/Fenix 2 SE Forerunner 920XT
Автоматичний START/STOP Так Так Так
Функція “Virtual Partner” (Віртуальний партнер) Так Так Так
Функція “Virtual Racer” Так Ні Так
Особисті рекорди (PR) Так Ні Так
Режим годинника Так Так Так
Дані про полювання/риболовлю/океан Так Так Ні
Таблиці припливів/відливів Ні Ні Ні
Режим «Майстер стрибків» (парашут) Ні Так Ні
Геокешинг По GPS координатам Так Ні
Дані погоди (в реальному часі) В Connect IQ Ні В Connect IQ
Навігація fenix 3 fenix 2/Fenix 2 SE Forerunner 920XT
Дотримання треку GPS (курсу/точок шляху) Так Так Так
Позначення курсу маркерами/точками шляху Так Так Так
Автоматичні/візуальні карти (як автомобільні карти) Ні Ні Ні
Функція «Back To Start» (повернення до початкової точки) Так Так Так
Створення імпровізованого кругового маршруту Ні Ні Ні
Завантаження курсів/маршрутів з телефону у пристрій Так Так Так
Датчики fenix 3 fenix 2/Fenix 2 SE Forerunner 920XT
Тип альтиметра Барометр Барометр Барометр
Компас Магнетичний Магнетичний Магнетичний
Вбудований оптичний пульсометр Ні   Ні
Сумісність з ремінцем ЧСС Так Так Так
Підтримка ANT+ ремінця ЧСС Так Так Так
Підтримка ANT+ датчика швидкості/каденції Так Так Так
Підтримка ANT+ крокоміра Так Так Так
Підтримка ANT+ вимірювача потужності Так Так Так
Підтримка ANT+ вагів Ні Ні Ні
Підтримка ANT+ обладнання (в залі) Ні Ні Ні
ANT+ регулювання підсвітки Ні   Ні
Інтеграція з велосипедним ANT+ радаром Ні   Ні
Керування ANT+ тренажером Ні   Ні
ANT+ дистанційне управління Ні (але може керувати VIRB) Ні (але може керувати VIRB) Ні (але может керувати VIRB)
Сумісність з ANT+ EBIKE Ні Ні Ні
Інтеграція в систему зміни передач DI2 В оновленні Ні Так
Сумісність з пульсометром Bluetooth Smart Ні Ні Ні
Сумісність з Bluetooth Smart датчиком швидкості/каденції Ні Ні Ні
Сумісність з крокоміром Bluetooth Smart Ні Ні Ні
Сумісність з вимірювачем потужності Bluetooth Smart Ні Ні Ні
Внутрішній датчик температури Так Так Ні
Зовнішній датчик температури Так Так Ні
Сумісність з датчиками пульсу FIRSTBEAT Так Ні Так
Програмне забезпечення fenix 3 fenix 2/Fenix 2 SE Forerunner 920XT
Додаток ПК Garmin Express Garmin Express Garmin Express
Веб-додаток Garmin Connect Garmin Connect Garmin Connect
Додаток смартфона IOS/Android IOS/Android IOS/Android
Можливість експортувати налаштування Ні Ні Ні

Поширені запитання

Що купити: Fenix 3 чи Forerunner 920XT?
Щоб визначитися з вибором, читайте розділ вище. Я зі свого боку рекомендував би вам оцінити, наскільки важливим для вас є додатковий навігаційний функціонал, наявність комплекту Quick Release Kit, а також вага і розмір екрану годинника.

Чи почне Garmin продажі Quick Release Kit для Fenix 3?
Я не знаю. Думаю, мені вдалося переконати їх у тому, що якщо вони не реалізують Quick Release Kit для fenix 3, то вчинять вкрай нерозумно.

Чи сумісний Fenix 3 з оптичними датчиками Mio Link або Scosche?
Це, звісно, чудові пристрої, однак пам'ятайте, що деякі функції fenix 3 не будуть з ними працювати (те ж саме стосується інших пристроїв Garmin/Suunto/Polar). Такі функції, як «Рекомендації по відновленню», коефіцієнт VO2max і в меншій мірі калорії залежать від точності показників мінливості пульсу. Більш детальну інформацію читайте в розділі «Датчики».

Чи передає HRM-Run дані темпу?
Ні. Він передає тільки дані вертикальних коливань, часу контакту з землею і каденції. Каденцію прилад вміє розраховувати самостійно.

Чи може Fenix 3 визначати дані пульсу під водою?
Не може. Жоден датчик ANT+ чи Bluetooth Smart не може передавати дані під водою. Модель Suunto Ambit3 використовує для цього кеш і особливу технологію, за допомогою якої дані зберігаються під час плавання і потім синхронізуються. А Polar V800 використовує аналоговий сигнал для передачі даних під водою.

Підсумки

Garmin fenix 3 - Підсумки

Всім, хто займається мультиспортом і очікує від Garmin класичного пристрою, який можна носити як ультрамодний годинник, модель fenix 3 безумовно буде до вподоби. Але ось користувачів, які захоплюються аутдором/хайкінгом, можуть не влаштувати деякі відмінності від моделей fenix1/fenix 2 (наприклад, відсутність базових карт). Разом з тим, ці ж користувачі напевно зрадіють новому функціоналу. Тож все зводиться до особистих вподобань.

Якщо говорити про стабільність і функціональність, fenix 3 отримав платформу Forerunner 920XT, що зарекомендувала себе, як цілком стабільна і надійна система. Працюючи з фінальною версією пристрою, я ні разу не зіткнувся з якимись глобальними чи навіть дрібними проблемами.

Єдиним вагомим недоліком можна назвати відсутність комплекту Quick Release Kit для велоспорту, але цей недолік відноситься лише до комплектації пристрою, а не його функціоналу. Коли справа доходить до порівняння аналогічних пристроїв на ринку, відразу стає зрозуміло, що більшості з них не під силу змагатися з fenix 3.

Що стосується моєї особистої думки, я не можу однозначно рекомендувати або не рекомендувати придбання fenix 3. Для занять триатлоном (плавання / велоспорт / біг) я скоріше віддам перевагу Forerunner 920XT, оскільки ця модель має більш компактні розміри і включає набір інструментів Quick Release Kit .

Але якщо я вирушу в туристичний похід або кататися на лижах, то обов'язково візьму з собою fenix 3.

 

За матеріалами: garmin.ua
Оригінальний текст: www.dcrainmaker.com