Loading color scheme

nav@navionika.com | 02098, Україна, Київ, пр-т Тичини, 4

Відтепер Deeper START відображає дані сонара у режимі «Без обробки»!

Батьківська категорія: Архів новин
Перегляди: 661
Режим «Без обробки» - це вдосконалений режим відображення сонара, який показує детальні та нефільтровані дані, тому ви зможете набагато точніше визначити місцезнаходження риби, ділянки з рослинністю та характеристики дна. Цей спосіб перегляду і тлумачення даних складніший, але точніший у порівнянні з «Базовим» режимом.

Deeper START відображає дані сонара у режимі Без обробки

Іконки риби
Піктограми риби є корисними, коли ви починаєте роботу з ехолотом: ваш Deeper тлумачить отримані гідролокаційні дані і намагається визначити, чи це риба чи ні. Це робиться на основі таких чинників, як розмір об'єкта та потужність зворотного імпульсу ехолота.

Режим Без обробки - Іконки риби

Розпізнавання риби в режимі «Без обробки»

Дуги риби
Дуги риби — найефективніший і найточніший спосіб розпізнавання риби. Для його застосування необхідно вимкнути іконки риби в налаштуваннях.

Режим Без обробки - Дуги риби

Найбільш поширена помилка рибалок при використанні ехолота, це вважати, що довга дуга означає велику рибу. Це не так. На дисплеї ехолота довжина означає час. Наприклад, уявіть, що пристрій для пошуку риби знаходиться у воді нерухомо (іншими словами, ви не підтягуєте його та не тролите). Якщо унизу є риба, яка також нерухома, то ви побачите на своєму екрані одну довгу лінію.

Тепер уявімо ще одну ситуацію: ехолот знову нерухомий, але на цей раз 2 риби пропливають через промінь ехолота – одна велика і одна маленька. Велика риба пропливає через промінь ехолота дуже швидко, а маленька пливе повільно. Яка з них утворить довшу рибну дугу на вашому екрані? Відповідь – маленька. Це трапляється тому, що повільний рухомий об'єкт залишить довшу позначку, ніж той, що рухається швидко, незалежно від їхнього розміру.

Отже, довжина не дуже хороший показник розміру риби. Набагато краще подивитися на ширину рибної дуги. Навіть якщо дуга коротка, але товста, це означає, що сигнал надійшов від великої риби.

Останній момент, який слід пам'ятати під час пошуку рибних дуг, полягає в тому, що дуга не обов’язково повинна бути повною. Повна дуга утворюється, якщо риба плаває по всьому конусу ехолота, а половинна або часткова дуга – якщо вона пропливає лише через його частину. Тож звертайте увагу на повні та часткові дуги і пам'ятайте, що товщина дуги є найкращим показником розміру риби.

Водорості
Режим «Без обробки» детальніше показує підводну рослинність. Водорості відображаються у вигляді неоднорідних вертикальних структур зеленого кольору — це можуть бути густо зарослі ділянки або поодинокі рослини. На цьому скріншоті добре видно густі зарості довгих водоростей.

Режим Без обробки - Водорості

Твердість дна
У режимі «Без обробки» можна відрізняти тверді ділянки дна від м'якших. Колір і товщина лінії дна на екрані — точний показник твердості дна. Ультразвуковий сигнал ехолота відбивається від твердого та м'якого дна з різною силою, тому колір лінії дна в цих випадках буде різним. М'яке дно відображається світло-коричневим кольором, а твердіше — яскраво-помаранчевим.

Режим Без обробки - Твердість дна

Тож оновіть додаток Fish Deeper, візьміть рибальські снасті та спробуйте самі!