Loading color scheme

nav@navionika.com | 02098, Україна, Київ, пр-т Тичини, 4

За допомогою Garmin inReach успішно проведено 6000 рятувальних операцій

Батьківська категорія: Архів новин
Перегляди: 493
Рохан Грейс (Rohan Grace) давно не користується протоптаними стежками. Австралієць за походженням, він з дитинства подорожує по бездоріжжю, є членом двох клубів Land Rover та засновником популярної компанії з організації турів на позашляховиках в Орегоні. Більшу частину життя Рохан проводить у багатоденних або багатотижневих поїздках по дикій місцевості.

Саме в одній з таких поїздок Рохан та його дівчина Ханна раптово стали координаторами порятунку важко пораненої незнайомки. По дорозі до Панамінт-Спрінгс, що розташований в американському Національному парку Долина смерті, Рохан та Ханна натрапили на потерпілих. Хлопець мав кілька легких ран, які кровоточили, він усе ще був пристебнутий до скелелазного джгута. Його партнерка впала під час підйому у каньйоні, отримавши травми голови та ймовірний перелом ноги.

Хлопець надав першу допомогу дівчині, щоб зупинити кровотечу, проте її стан все одно вимагав транспортування на рятувальному гелікоптері. Потерпілі не мали мобільного зв’язку у каньйоні та не могли зателефонувати у службу порятунку самостійно. На щастя, у Рохана в автомобілі був комунікатор inReach.

За допомогою Garmin inReach успішно проведено 6000 рятувальних операцій

«Ми часто подорожуємо у віддалені райони, де відсутня стільникова мережа, тож нам життєво необхідний супутниковий комунікатор, який відстежуватимете нас, надаватиме можливість двостороннього обміну повідомленнями й точно визначатиме наші координати в екстрених ситуаціях».

З огляду на відсутність мобільної мережі у парку, Рохан та Ханна вирішили скористатись SOS-повідомленнями. Ханна спілкувалась зі співробітниками Міжнародного центру координації надзвичайних ситуацій Garmin за допомогою двосторонніх повідомлень. Також вона повідомила свої екстрені контакти про те, що вони з Роханом знаходяться у безпеці.

Тим часом Рохан дістався краю каньйону, щоб скерувати рятувальників до приблизного місця розташування альпіністів. Вони зачекали, поки з гелікоптера до постраждалої опустили медика, зареєструвались на місці події та поїхали, як тільки все було влагоджено.

Супутниковий комунікатор та інформованість Рохана зіграли вирішальну роль у наданні допомоги незнайомці того дня. Ось чому вони рекомендують щоразу брати з собою супутниковий комунікатор у подорож – ви ніколи не знаєте, коли він може знадобитись.

«Завжди майте план і повідомте про нього інших. Залишайтесь поруч з транспортним засобом, якщо він застряг та не вирушайте у мандрівку без супутникового комунікатора й кількох варіантів його зарядки», – застерігає Рохан.

ПРИМІТКА: Для доступу до супутникової мережі Iridium для відстеження та обміну повідомленнями в реальному часі, включаючи можливості SOS, необхідна активна підписка на супутник. Деякі юрисдикції регулюють або забороняють використання пристроїв супутникового зв'язку. Користувач несе відповідальність за знання та дотримання всіх чинних законів у юрисдикціях, де пристрій призначений для використання.