Loading color scheme

nav@navionika.com | 02098, Україна, Київ, пр-т Тичини, 4

Огляд морської стереосистеми Fusion Apollo RA770

з Статті
Перегляди: 496
Більшість нових човнів у наші дні поставляються зі стереосистемами. Рівень аудіо обладнання, що встановлюється на човні у якості стандартного, часто є чіткою вказівкою цінової категорії та якості самого човна.

Fusion Apollo RA770 – топова морська аудіорозважальна система.

Аудіосистему Fusion Apollo RA770 можна назвати розумним стерео, оскільки це набагато більше, ніж стерео приймач. Він керує якістю звуку та обладнанням, яке його відтворює, за допомогою вдосконаленої цифрової обробки сигналів (DSP).

Головні особливості

 • Цифровий сигнальний процесор (DSP)
 • Мультизона
 • Налаштування в залежності від середовища експлуатації
 • Режим PartyBus
Завдяки меті відповідності філософії дизайну, орієнтованої на клієнта, компанія Fusion отримала більше ніж 20 нагород за інновації та першокласність, включно з премією Boting Industry Top Products of the Day 2019 та премією Pittman Innovation Award 2019 року за модель Apollo RA770.

Відмінні характеристики

 • Протестовано «True-Marine» та оцінено Ingress Protection (IP)
 • Перше у світі морське Wi-Fi стерео
 • Перший у світі морський сенсорний екран
 • Головний пристрій Fusion-Link та додаток налаштувань

Основні функції

 • Apple AirPlay
 • Бездротове оновлення програмного забезпечення
 • Сенсорний цілісний екран зі скла
 • Сумісність з SiriusXM
Особливість Fusion полягає в тому, що всі компоненти виготовлені для використання в морському середовищі з рейтингами IP та власним стандартом Fusion «True-Marine», який включає в себе великі випробування на стійкість до впливів солей / туманів, відповідає стандартам ASTM на стійкість до ультрафіолетового випромінювання (UV) та має на увазі використання повністю герметичних компонентів.

Естетичний дизайн

Кольоровий сенсорний РК-дисплей Apollo RA770 з 4,3-дюймовим екраном розроблений з низьким профілем, що надає цій магнітолі приголомшливого вигляду за будь-якого варіанту встановлення.

Морська стереосистема Fusion Apollo RA770

RA770 Apollo з передньою поверхнею чорного кольору та оптично пов'язаних кольоровим сенсорним дисплеєм LCD, гармонійно поєднується з чорними скляними панелями інших приладів та систем, доповнюючи іншу електроніку та багатофункціональні дисплеї своєю елегантністю.

За наявності двох варіантів монтажу клієнти можуть обрати варіант встановлення відповідно до інтер'єру свого судна. Вони можуть або встановити низькопрофільний Apollo серії Flash у якості навісного обладнання, або інтегрувати у площину на приладовій панелі пост управління, щоб отримати вигляд преміумоздоблення. Система Apollo RA770 робить установку простою та універсальною з невеликою площею та несуттєвими конфігураціями, тому його можна встановлювати у найрізноманітніших місцях на борту.

Акустичний дизайн

Цифровий процесор сигналів (DSP) - це спеціалізований мікропроцесор, який приймає сигнали стандарту аудіо, що були оцифровані, а потім математично маніпулює ними.

Метою DSP зазвичай є вимірювання, фільтрація або посилення сигналів. Інші аудіосистеми вищого класу використовують технологію DSP, але зазвичай далі по ходу звукового ланцюга, вже у підсилювачах. Fusion стратегічно розмістила свій DSP у головному стерео приймачі, тому дорогі додаткові компоненти, на кшталт зовнішніх підсилювачів, не потрібні.

Морська стереосистема Fusion Apollo RA770

Одна з особливостей DSP Fusion полягає в тому, що він має об'ємний еквалайзер, зберігаючи гучність на одному рівні у разі зміни станцій або джерел. Він також спочатку збільшує сигнали від раннього запису виробництва, тому звук оптимізується незалежно від технології, що використовується для запису музики.

Обмежувач прямої передачі Apollo DSP прогнозує піковий звук та автоматично регулює посилення, тож користувачі можуть насолоджуватись повноцінним звуком на кожному рівні гучності без спотворень.

Іншою ключовою особливістю, знайденою у DSP Apollo, є картування характеристик, притаманних компонентів, що дозволяє не лише маніпулювати звуковим сигналом, а й оптимізувати його для компонентів та навколишнього середовища. Саме ця частина програмування Fusion DSP максимізує звучання на виході, не дозволяючи розсіювати або спотворювати звук.

Інтерфейс сенсорного екрану Apollo RA770 дозволяє обрати наступну пісню в списку відтворення одним пальцем

Інтерфейс сенсорного екрану Apollo RA770 дозволяє обрати наступну пісню в списку відтворення одним пальцем.

Дизайн інтерфейсу центрується навколо того, з чим вже знайомі користувачі – телефони та планшети, тому вчитися чомусь новому не доводиться. Наприклад, налагоджений зворотний зв'язок з клієнтами переконав Fusion зберегти ручку перемикання гучності, яку користувачі знають і люблять, та інтегрувати її в технології сенсорного екрана, які користувачі використовують на своїх смартфонах.

Перевірка

Як приклад розглянемо катер Sea Ray SLX-R 350, який був оснащений системою Fusion 770 Apollo, дванадцятьма динаміками Signature Series 2 6.5'', підключених до 8-канального зовнішнього підсилювача Signature Series 2, 10", Signature Series та Mono amp Signature Series 2. Провідні пульти дистанційного керування (NMEA) встановлені в носовій та кормовій частинах. Для установки також доступні додаткові бездротові пульти управління ARX, що використовують технологію ANT Garmin. У магнітоли RA770 Apollo функція ANT Garmin включена.

У Fusion RA770 Apollo функція ANT Garmin включена

На катері SLX-R система Apollo RA770 була встановлена в чотирьох зонах: в носовій частині, на жорсткому даху (Хард Топі), в кабіні та на кормовій частині. Основний пульт керування встановлений на приладовій панелі. Кожна зона може бути індивідуально налаштована по гучності звучання.

Сенсорне управління

Ємний сенсорний дисплей маркований IP7 та активується або вимикається дотиком пальця. При дотику до значка налаштування можна змінити джерело списку відтворення.

Apollo RA770 – перше в світі морське стерео з кольоровим сенсорним дисплеєм. Цілісний скляний сенсорний дисплей з діагоналлю 4,3 дюйма має підсвічування та регулювання яскравості. Велика ручка управляє гучністю звуку при скручуванні, а при натисканні діє як селектор кодера.

Apollo RA770 – перше в світі морське стерео з кольоровим сенсорним дисплеєм

Інтуїтивно продуманий інтерфейс, який зрозуміє будь-яка людина зі смартфоном. Просто торкніться екрану, щоб зробити паузу та відтворити, або проведіть по списку відтворення до улюбленої пісні.

Технологія сенсорного екрану стерео є прямою перевагою Fusion, яку компанія купує у компанії Garmin. Fusion надає багатомовний варіант інтерфейсу, щоб його можна було налаштувати на обрану мову.

Вихідні варіанти

SiriusXM програмування (потрібна підписка) є лише одним з багатьох джерел, які може відтворювати Apollo RA770.

Стерео має відтворювати особисті списки відтворення користувачів у телефоні, в iPod, Sirius XM. Fusion може це зробити, тому що Apollo RA770 - перше у світі морське стерео з WiFi.

Чому Wi-Fi важливий? Найкраще у світі стерео звучатиме не дуже добре, якщо сигнал, який надходить, буде нестабільним та неякісним. Протокол Bluetooth, наприклад, стискає сигнали та пригнічує високі та низькі частоти. Таким чином, якість звуку, незалежно від відтворення стереосистеми, вийде обмеженою. Wi-Fi також має кращу дальність та більш високу швидкість передачі даних, ніж Bluetooth.

Apple AirPlay може транслюватися через WiFi

Fusion – це перша в світі серія морських стерео, яка забезпечує високоякісну аудіо трансляцію з улюбленого музичного додатка через Apple AirPlay® за допомогою WiFi з сумісного пристрою Apple. До їх числа входить Bluetooth®, Apple AirPlay®, UPnP, оптичне аудіо, розширені функції SiriusXM, DAB Ready, AM / FM Radio, AUX і USB.

Цифровий сигнальний процесор

Fusion фокусує свою технологію від оригінального запису музики до середовища, в якій його чує користувач. Fusion називає це звуковим ланцюгом.

Цифровий сигнальний процесор - Fusion RA770 Apollo

У разі, якщо джерело звучання поставляється з найкращим стартовим сигналом через WiFi, цифровий сигнальний процесор Fusion дає невелике посилення сигналу, потім оптимізує цей звук до максимального динамічного діапазону, без спотворень. Він захищає обладнання і, нарешті, коригує звук в навколишньому середовищі, в якій знаходиться обладнання – просто неба або в закритій каюті.

Цей цифровий сигнальний процесор розташований в стереофонічному головному пристрої та не залежить від додаткового обладнання, наприклад, від підсилювача.

Цінителі, які люблять свою вінілову колекцію і хочуть почути оригінальне звучання, мають знати, що DSP може бути відключений у певній зоні або відключений в усіх зонах.

Fusion має безкоштовний телефонний додаток під назвою Fusion Link, який встановлюється, налаштовує все обладнання за один раз лише за кілька хвилин. Якщо встановлені зовнішні підсилювачі, додаток показує, як їх налаштувати.

Безкоштовний додаток Fusion Link

Безкоштовний додаток Fusion Link відображає обладнання в кожній зоні у меню, що розкривається, дозволяє налаштувати зону, а потім надіслати налаштування DSP 770 через WiFi для відтворення музики без спотворень.

Традиційно налаштування аудіосистеми було лячним завданням, яке було під силу аудіо експертам з досвідом акустичної інженерії та зі специфічними інструментами. Тепер це вже не так. Як і у випадку з усім обладнанням Fusion, на повне налаштування системи Apollo 770 за допомогою інтуїтивного меню в безкоштовному додатку Fusion Link потрібно від 2 до 5 хвилин. Встановіть зону відтворення, виберіть обладнання в цій зоні, виберіть кілька параметрів та завантаження в блок через Wi-Fi – налаштування завершено.

Безпровідні оновлення

Безкоштовний додаток Fusion Link

Безкоштовний додаток Fusion Link відображає обладнання в кожній зоні у меню, що розкривається, дозволяє налаштувати зону, а потім надіслати налаштування DSP 770 через WiFi для відтворення музики без спотворень.

Оновлення програмного забезпечення через Wi-Fi можуть додавати функціональні можливості без додаткових витрат. Дві додаткові переваги додатка Fusion-Link полягають в тому, що він дозволяє оновлювати програмне забезпечення, а також дозволяє стільниковому телефону діяти у якості іншого пульта дистанційного керування.

З’єднання мереж

Fusion RA770 Apollo - PartyBus

Fusion RA770 дозволяє незалежно налаштовувати гучність в чотирьох різних зонах, а за допомогою функції PartyBus одна зона може відтворювати музику з окремого джерела без додавання іншого ресивера.

Необхідність вибору між розважальною системою, яка дозволяє одному аудіоджерелу відтворювати звук в кожній окремій зоні на судні, або необхідність в декількох приймачах для відтворення музики з альтернативного аудіоджерела в різних зонах судна – це річ минулого з функцією Apollo PartyBus™. Тепер власники судна можуть насолоджуватись усіма можливостями з новим Fusion серії Apollo в одному стерео.

Просто використовуйте одне і те саме, повністю синхронізоване аудіоджерело на всьому судні або переходьте в персональний режим PartyBus та слухайте інші доступні аудіоджерела в обраній зоні без порушення відтворення музики в інших областях судна.

Підключення до режиму PartyBus за допомогою Fusion-Link

Підключення до режиму PartyBus за допомогою Fusion-Link здійснюється легко: оберіть «PartyBus» і вкажіть, до якої мережі слід приєднатись. Це як обрати джерело Wi-Fi на телефоні. Перейдіть у налаштування, оберіть Wi-Fi та введіть пароль для підключення.

Режим PartyBus може навіть об'єднати всі човни, що знаходяться поблизу, на яких встановлено обладнання серії Apollo, щоб на усіх них відтворювати одну й ту саму музику.

Fusion називає цю функцію Raft up. Fusion - це міжнародна компанія, яка поважає конфіденційність, отже можна виключити будь-які мережеві музичні джерела, наприклад, ТБ аудіо.

Динаміки, посилювачі, сабвуфери

Динаміки, посилювачі, сабвуфери

Модель Apollo 770 DPS знає можливості кожного компонента Fusion і посилає відповідний сигнал на кожен з них – максимізуючи вихід звучання без спотворень, при цьому захищаючи обладнання.

Fusion робить низку динаміків, розроблених спеціально для морського середовища. Топові динаміки Fusion серії Signature 3, як правило, використовуються спільно з серією Apollo. Навіть якби ми використовували гучномовці Fusion серії RX, DSP все одно налаштував би систему на максимальну якість звуку з цими конкретними динаміками. Компоненти серії Signatures можуть комбінуватися відповідно до вимог до кожної зони судна.

Динаміки Fusion серії Signature бувають трьох розмірів:
 • 6,5” (16,51 см)
 • 7,7” (19,55 см)
 • 8,8” (22,55 см)
За потужністю гучномовці бувають від 230 до 330 Ватт. Взагалі, чим більший гучномовець, тим ширший його частотний діапазон, особливо у доданих низьких звуках (басах).

230-ватні динаміки Fusion розміру 16,51 см зі спортивними хромованими кришками

Модель Apollo 770 DPS знає можливості кожного компонента Fusion і посилає відповідний сигнал на кожен з них – максимізуючи вихід звучання без спотворень, при цьому захищаючи обладнання.

На катері Sea Ray SLX-R, який ми розглядали у якості прикладу, встановлені 230-ватні динаміки розміру 6,5" (16,51 см) зі спортивними хромованими кришками. Додатковий декоративний елемент у цих динаміках – світлодіодне підсвічування (синього або білого кольору) для досягнення атмосфери вечірки. Накладки поставляються в чорній класичній або спортивній білій решітці, щоб відповідати стилю будь-якого човна.

Сабвуфери знімають навантаження з низького діапазону динаміків, а DSP налаштований так, щоб надсилати оптимальний сигнал кожному компоненту з метою відтворення середнього та високого діапазону звучання, для яких вони більше підходять. Сабвуфери розміром 10" (25,4 см), що поставляються в трьох стилях - спортивний хром, спортивна або класична біла сітка – підходять для відтворення звуків на піковій потужності у 450 Ватт.

Підсилювачі серії Fusion Signature мають великі охолоджувальні ребра та, оскільки вони є підсилювачами класу D, споживають меншу потужність з більш високим виходом, ніж підсилювачі класу A або B, а також підходять для човнів з обмеженою системою електропостачання 12 В.

Модель Apollo RA770 2-Oм стабільна, тож вона може живити до восьми динаміків на власному внутрішньому підсилювачі, однак зовнішній підсилювач повинен бути підібраний таким чином, щоб справно служити у разі збільшення кількості динаміків або збільшення потужності й точності звучання.

Підсилювачі Fusion

Існує п'ять зовнішніх підсилювачів класу D серії Signature Series 2, потужністю від 1400 до 2250 Вт пікової потужності.

Зазвичай, зовнішній підсилювач може бути підключений до двох динаміків на одному каналі, тому чим більше динаміків встановлено, тим більше живлення для них потрібно. Налаштування підсилювачів Fusion просте – під час першого налаштування системи дотримуйтесь карти налаштувань у додатку Fusion-Link, яка показана нижче, і у вас не виникне ніяких труднощів. Коли додаток Fusion-Link розпізнає, який зовнішній підсилювач додається в систему, він покаже відповідну інструкцію по налаштуванню для цього підсилювача.

Морське стерео

Fusion стерео – це по-справжньому морські стереосистеми. У них багато компонентів «морських» систем, проте жоден інший виробник не виробляє стереосистеми, першочергово призначені для того, щоб використовуватись саме на різних суднах.

Навіть задня частина моделі Apollo RA770 досить надійна, щоб відповідати істинно-морським стандартам Fusion.

Навіть задня частина моделі Apollo RA770 досить надійна, щоб відповідати істинно-морським стандартам Fusion

Усі продукти Fusion проходять великі випробування галузевих стандартів, щоб довести їх придатність для тривалого використання в суворих морських умовах. Всі стереосистеми Fusion, гучномовці, сабвуфери, посилювачі, медіа-доки та пульти дистанційного керування мають оцінку Ingress Protected або IP. Потім Fusion тестує свої продукти на відповідність більш високому стандарту «True-Marine», який включає експлуатаційні випробування в умовах наявності солі / туману, зміни температур, вібрації та захисту від УФ-випромінювання – усі важливі чинники для довговічності, щоб продукти Fusion могли надійно працювати на борту сезон за сезоном.

Система розваг

Серію Apollo RA770 називають аудіорозважальною системою, оскільки вона може інтегруватися з телевізорами та іншими багатофункціональними дисплеями (MFDs). Додаток Fusion-Link «спілкується» з системою через Wi-Fi, налаштовуючи її та контролюючи безліч опцій.

Fusion RA770 Apollo - Система розваг

Fusion-Link – найбільш розповсюджений протокол для аудіоінтеграції на воді, що підтримується провідними світовими виробниками електроніки та користується довірою найпрестижніших компаній у галузі. Fusion-Link дозволяє партнерським багатофункціональним дисплеям взаємодіяти та управляти обраними функціями складного аудіоінтерфейсу Fusion.

Що включено в комплект стереосистеми:

 • Інструкція користувача MS-RA770 Fusion
 • Приймач морських цифрових носіїв (запобіжник 15A)
 • Дроти
 • 2 дроти Aux-In / Zone-output
 • Кабель NEMA довжиною 7'
 • Гумова накладка
 • Прокладка
 • 2 торцевих кришки
 • 4 гвинти
 • Інструкція з встановлення
 • Схема встановлення

Сумісність Fusion Apollo RA770

 • Сумісна із супутниковим радіотюнером SiriusXM
 • Працює з чинними системами Wi-Fi
 • Входи: задній порт USB; Вхід AUX; цифровий оптичний вхід
 • Виходи: 3-х зонний звук (лінійні виходи вимагають окремого посилення)
 • Порт SPDIF підтримує виведення звуку з телевізора
 • Порт Ethernet

Інші особливості та характеристики Fusion RA770

 • Вбудований підсилювач: 26 Вт RMS / 70 пікових x 4 канали
 • Оновлення програмного забезпечення бездротовою мережею через безкоштовний додаток Fusion-Link або USB
 • Підтримка управління за допомогою розумних годинників Garmin
 • Багатомовний інтерфейс: англійська / французька / німецька / іспанська / голландська / італійська
 • Монтажне обладнання включено
 • Монтажна глибина: 4-1 / 4"