Loading color scheme

nav@navionika.com | 02098, Україна, Київ, пр-т Тичини, 4

Огляд про нагрудні пульсометри Garmin

Перегляди: 5713
У даному матеріалі ми розглянемо різницю між нагрудними пульсометрами Garmin HRM-Swim, HRM-Run, HRM-Tri та HRM-Dual.

HRM – це абревіатура від Heart Rate Monitor, що перекладається українською як датчик частоти пульсу / пульсометр. Очевидно, що всі ці пульсометри вимірюють пульс користувача. Однак ці датчики у своїх назвах містять підказки, для чого найліпше пристосовані.

HRM-Swim - пульсометр для плавання

Garmin HRM-Swim - пульсометр для плавання

Він працює на протоколі передачі даних ANT+. І саме тут потрібно зробити зупинку і пояснити. На сьогодні найрозповсюдженішими протоколами передачі даних у спортивних пристроях є ANT+ та Bluetooth, які працюють на частоті 2,4 ГГц. Однак жоден з них не в змозі передавати ваш пульс під водою, оскільки потужності їх сигналу не достатньо. Але це не фінал, адже існує досить елегантне розв'язання даного питання. HRM-Swim має функцію запам’ятовування. Він збирає та зберігає ваші дані про пульс, а потім передає їх на сумісний пристрій при нагоді. Пам’ятайте, ви не зможете переглянути на екрані годинника свій поточний пульс під водою. Закінчивши інтервал у басейні, потрібно наблизити годинник до датчика поза водою і через декілька секунд відбудеться передача даних. Ви зможете переглянути максимальний пульс останнього інтервалу або середній пульс під час запливу, за умови якщо ви налаштуєте ці поля даних у занятті Плавання. У кінці тренування, коли ви натискаєте кнопку "Зберегти", годинник виконує пошук сполученого датчика, щоб завантажити дані про пульс.

HRM-Swim зовнішньо трохи відрізняється від інших нагрудних пульсометрів. Він має ширший та не еластичний ремінець із дещо липкою поверхнею з внутрішнього боку. Це забезпечує щільне прилягання до тіла ремінця, щоб під час відштовхування від стінки басейна, він залишався на місці. Крім того, ремінець захищений від дезінфікуючих реагентів у басейні.

Логічне питання: чи можна використовувати HRM Swim для інших занять, наприклад, біг, силове тренування тощо? З технічної точки зору – ТАК, але це буде досить незручно. Ремінець не пропускає повітря, тому ви будете більше пітніти, і, як результат, отримаєте натирання від солей поту. Він також значною мірою менш еластичний у порівнянні з іншими ремінцями.

HRM-Run - пульсометр для бігу

Garmin HRM-Run - пульсометр для бігу

Окрім датчика пульсу HRM Run має вбудований акселерометр, що дозволяє збирати специфічні для бігу метрики: частота кроків (каденс), вертикальне коливання торса, час контакту ступень із землею, баланс часу контакту з землею лівої та правої ноги, довжина кроку та вертикальне співвідношення (співвідношення вертикальних коливань і довжини кроку).

Пульсометр Garmin HRM-Run не має функції запам’ятовування даних, тому відразу передає дані на сумісний пристрій в реальному часі.

HRM-Tri - пульсометр для тріатлону

Garmin HRM-Tri - пульсометр для тріатлону

Він об’єднує функціонал двох попередніх моделей. Так само, як і HRM-Run, відстежує показники бігової динаміки та має внутрішню пам'ять, як HRM-Swim. Garmin HRM-Tri найліпше підходить для тріатлону, адже здатен здійснювати моніторинг пульсу під час усіх трьох дисциплін – плавання, велоетап, біг.

Призначений для води у відкритих водоймах, його не рекомендовано використовувати у басейні, оскільки матеріал ремінця не захищений від дезінфікуючих реагентів. Крім того, він буде зісковзувати з тіла щоразу під час відштовхування від стінки басейна, тому що не має протиковзних властивостей, як HRM-Swim. Звісно, це не проблема для жінок, що плавають у суцільному купальнику. Тому для плавання у басейні краще обрати Garmin HRM-Swim, а для плавання у відкритих водоймах — HRM Tri.

HRM-Dual - пульсометр з двома протоколами передачі даних: ANT+ і Bluetooth Low Energy

Пульсометр Garmin HRM-Dual

Це базова модель пульсометра у даному списку, створена для моніторингу пульсу, без можливості збору даних бігової динаміки та функції запам’ятовування. Тоді що такого особливого у ньому? На цей час це єдиний пульсометр Garmin, який підтримує протокол Bluetooth Low Energy, що зручно у деяких ситуаціях. Це дозволяє одночасно передавати пульс на більш ніж 1 пристрій. Окрім вашого спортивного годинника, це може бути смартфон, онлайн платформа Zwift, бігова доріжка, велостанок або інше приладдя.

За відсутності у користувача годинника Garmin можна підключити HRM Dual по протоколу Bluetooth до смартфона та запустити спортивний додаток для запису тренування, наприклад, такий як Runkeeper, Runtastic, Endomondo тощо.

Якщо ви тренуєтеся з персональним тренером і при цьому маєте годинник Garmin із підключеним по протоколу ANT+ датчиком Garmin HRM-Dual, ви можете підключити пульсометр до смартфона вашого тренера по протоколу Bluetooth, щоб він мав змогу в реальному часі відстежувати ваш пульс через спортивний додаток для відстеження пульсу. Це особливо зручно, коли в моменти високої інтенсивності вам важко вголос вимовити ваш пульс на запит тренера.

Майте на увазі, що по Bluetooth ви можете під'єднати лише 1 пристрій, а по ANT+ декілька. Тому радимо підключати цей пульсометр до вашого годинника Garmin саме по ANT+ протоколу. Деякі спортивні додатки для моніторингу пульсу та запису тренування потребують попереднього підключення пульсометра до смартфона через налаштування телефона. А деякі – через налаштування додатка. Для правильного підключення користуйтеся рекомендаціями на екрані.

HRM-Dual сумісний з практично з усіма годинниками та навігаторами Garmin. HRM-Swim, HRM-Run і HRM-Tri сумісні з деякими пристроями. Будь ласка, уточнюйте сумісність на сайті виробника в описі товару.

  HRM-Tri HRM-Swim HRM-Run HRM-Dual
Пульс
Пульс під водою  -  -
Басейн  -  -  -
Відкрита вода  -  -
Пам'ять -  -
Динаміка бігу    
Передача даних ANT+ ANT+ ANT+ ANT+/BLE
Сумісність зі смартфоном  -  -  -
Водонепроникність 5 ATM (50 м) 5 ATM (50 м) 5 ATM (50 м) 1 ATM (10 м)
Час роботи батарейки до 10 місяців до 1,5 року до 1 року до 3,5 років
Вага 59 г 72 г 59 г 54 г
Знімний датчик;  -  - -
Подовжувач ремінця -

Тож, обирайте пульсометр в залежності від розмаїття ваших тренувань та потреби у даних, що надає датчик, і насолоджуйтесь спортом.